Zabij mojego syna! Wirtualne morderstwa na zlecenie: chiński sposób na uzależnienie od MMO

Odłączanie od internetu, zabieranie klawiatur czy rozwalanie konsol – to wszystko przeszłość. Może lepiej nająć zabójców, którzy zabiją nasze dziecko? Póki co wirtualnych zabójców…

Zdjęcie klawiatury z symbolem pistoletu pochodzi z serwisu Shutterstock

Zdjęcie klawiatury z symbolem pistoletu pochodzi z serwisu Shutterstock

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak chińscy rodzice dbają o przyszłość swoich dzieci
  • do czego może przydać się wirtualny zabójca
  • który film opowiada historię wirtualnych morderstw na zlecenie

Na taki pomysł wpadł niejaki pan Feng z prowincji Shaanxi, który w tak niestandardowy sposób postanowił zachęcić swego 23-letniego syna do poszukiwania pracy. Opłaceni zabójcy atakowali awatara młodzieńca, gdy ten tylko pojawiał się w grze. Mordowali go bez skrupułów i pozbawiali wszystkiego.

Chłopak szybo zorientował się, że coś jest nie halo i wypytał wysokopoziomowych przeciwników, dlaczego się na niego uwzięli. Wówczas prawda wyszła na jaw i 23-latek powiedział ojcu, że i tak nie zamierza szukać pracy inaczej niż do tej pory – a prędzej czy później ją znajdzie.

W 2013 roku pewien Chińczyk wynajął graczy, aby "zabijali" awatara jego syna, w ten sposób chcąc go wyleczyć z uzależnienia.

Niestety, tajemnicą pozostaje, jak poszukiwania upragnionego stanowiska młodego Fenga się potoczyły. Sprawa bowiem, ma już kilka lat.

Odgrzebuję ją, albowiem nie tak dawno pojawił się krótkometrażowy film oparty na kanwie tych prawdziwych zdarzeń. Fabuła obrazu jest oczywista, choć pojawiają się w nim wątki komediowe i romansowe. Jak tylko będziecie mieli okazję, oglądajcie!

Zobacz również: Tech Heroes #1 - Sos Sosowski - Gadżetomania.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

Najlepsze książki science fiction. Niezbędnik nie tylko dla wielbicieli gatunku 10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? 10 najciekawszych wynalazków MacGyvera: jak zbudować coś z niczego? Miecz świetlny. Wszystko o eleganckiej broni na bardziej cywilizowane czasy Steve Jobs: co wiesz o założycielu Apple’a? Fanboje odpowiadają na co najmniej 80 proc.! Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Billy Mitchell: pierwszy człowiek, który ukończył "Pac-Mana" Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Steampunk po polsku: mechanika i para zamiast elektryczności Wiedzę o broni palnej czerpiesz z filmów i gier? W takim razie nie wiesz niczego Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Pierwsza gra na peceta powstała w ciągu jednej nocy. Napisał ją Bill Gates - zobacz, jak wyglądała Wszystko o Wiedźminie: nieznana gra z 1997 roku, komiksy i alternatywne zakończenie 10 najdroższych samolotów i śmigłowców wojskowych świata Zensacyjny konkurs: najgorsze momenty na rozładowanie smartfona Cyberpunk po polsku: czym różnimy się od reszty świata? Oto 10 najlepszych gier na PSX. Które hity najlepiej przetrwały próbę czasu? Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Lech Wałęsa: śmiejesz się z jego wpisów? Artysta maluje obrazy na mapach GPS przy pomocy roweru i aplikacji mobilnej Animowane tatuaże: niesamowite połączenie starej sztuki i najnowszej technologii Rok 2016 w filmach, grach i książkach. Czy ponure wizje mogą się ziścić? Te aplikacje pomogą przetrwać Walentynki. Święto zakochanych nie musi być banalne Drony, na które cię stać